Budowa domu na kredyt

Marzenie wielu z nas – własny dom – okazuje się marzeniem nie dla każdego.
Koszt budowy niewielkiego domku z salonem, kuchnią i dwoma sypialniami, to wydatek rzędu 300 000 zł. Do tego dochodzi zakup działki, jej uzbrojenie, koszt notariusza, podatek.

Własny dom nie kosztuje więc mało.

Budowa domu na kredyt stała się więc alternatywą dla tych marzycieli, którzy swe marzenia pragną wcielić w życie. Kredyt mieszkaniowy niestety też kosztuje. Dlatego przed podpisaniem umowy o kredyt na budowę domu warto poznać opinię ekspertów od tanich kredytów mieszkaniowych. Znalezienie niedrogiego kredytu pod hipotekę nie musi być wcale męczące. Na rynku funkcjonuje masa pośredników finansowych, którzy nie tylko chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania przyszłego kredytobiorcy, ale zajmą się w jego imieniu również załatwianiem wszystkich formalności, łącznie ze złożeniem wniosku o kredyt pod hipotekę.

Nie należy jednak zapominać, że koszt kredytu na budowę domu zależeć będzie od oceny zdolności kredytowej zainteresowanego. Zazwyczaj czym wyższe wynagrodzenie, dobra historia kredytowa oraz odpowiednie zabezpieczenie tym lepsze warunki i niższe oprocentowanie kredytu mieszkaniowego.

1 thought on “Budowa domu na kredyt

  1. Gdzieś trzeba mieszkać, także nie biorąc kredytu na budowę i tak trzeba płacić za wynajem i nie odłoży się wiele każdego miesiąca.

Comments are closed.