Kredyt konsolidacyjny – wady i zalety

Jeżeli wpadłeś w pętlę długów i nie możesz poradzić sobie z terminową spłatą wszystkich zobowiązań, to zapewne zastanawiałeś się nad wzięciem kredytu konsolidacyjnego. Decyzję tą warto jest poprzedzić dokładną analizą stanu finansów gospodarstwa domowego. Skorzystanie z konsolidacji chwilówek wiąże się z pewnymi zaletami, ale też i wadami, o których często się nie myśli. Czy warto jest wziąć kredyt konsolidacyjny w banku?

Skorzystanie z finansowania na spłatę poprzednich zobowiązań wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych opłat takich jak prowizja czy odsetki. Dodatkowe koszty jedynie powiększają rozmiar zobowiązań. Na tym jednak kończą się wady kredytu konsolidacyjnego. Jeżeli spojrzeć na jego zalety, na pewno warto docenić komfort psychiczny związany ze spłatą jednej, miesięcznej raty, a także brakiem kontaktów z irytującą windykacją. Jednak co znacznie ważniejsze konsolidacja chwilówek pozwala na wzięcie oddechu umożliwiającego ponowne cieszenie się życiem, bez dbania o każdą kolejną złotówkę.

1 thought on “Kredyt konsolidacyjny – wady i zalety

  1. Kredyt konsolidacyjny mnie uratował. Miałem kilka kredytów, których odsetki były już nie do udźwignięcie, ale jeden skonsolidowany kredyt zminimalizowało odsetki.

Comments are closed.