Inwestycja w obligacje skarbowe

Inwestowanie w obligacje staje się coraz popularniejszą formą inwestycji, ponieważ nie wymaga dużej wiedzy na temat ekonomii i finansów, a pozwala zarobić sporo pieniędzy.

Obligacje skarbowe możemy podzielić na

  • stałoprocentowe( dwuletnie, około 2. 1% ),
  • zmiennoprocentowe ( trzyletnie, około 2. 2% w pierwszym okresie odsetkowym, a w następnych okresach oprocentowanie równe jest oprocentowaniu po jakim banki pożyczają sobie pieniądze tzw. WIBOR 6M),
  • indeksowane inflacją ( czteroletnie, około 2. 4% i dziesięcioletnie, około 2. 7%).

Obligacje skarbowe możemy kupić m. in. w banku PKO i w Domu Maklerskim PKO. Cena za obligację wynosi 100 zł za sztukę i możemy ją sprzedać w każdej chwili, lecz jeśli sprzedamy za wcześnie możemy utracić zysk. Możemy je sprzedać w każdym oddziale PKO.

Największą zaletą obligacji dwuletnich jest z góry określony zysk, czyli przy zakupie obligacji mamy pewność, że za 2 lata, jak będziemy je sprzedawać nasz zysk będzie taki sam jaki był planowany przed ich zakupem.

1 thought on “Inwestycja w obligacje skarbowe

  1. Mała stopa zwrotu z inwestycji, ale jest to jedna z najbezpieczniejszych form inwestowania. Także kokosów się nie dorobimy, ale jest to obowiązkowa opcja w portfelu inwestycyjnym.

Comments are closed.