Na co zwracać uwagę starając się o pożyczkę prywatną?

Pożyczki prywatne są narzędziem finansowym używanym przez przedsiębiorców będących osobami fizycznymi. Popularność napędza fakt zaostrzenia warunków przyznawania kredytów przez instytucje bankowe i pozabankowe.

Jak minimalizować niebezpieczeństwa wiązane z pożyczkami prywatnymi?
Na początek należy przeprowadzić małe dochodzenie. W internecie w dostępnych bazach danych i na forach należy sprawdzić informacje związane z osobą oferująca pożyczki prywatne Opinie, jeśli się pojawią, są przecież zachowywane przez bardzo długi czas. Jeśli kiedykolwiek były nieprzychylne opinie na temat osoby lub firmy bardzo szybko do nich można dotrzeć.

Czytając opinie, zalecany jest jednak sceptycyzm. Tak w jedną, jak i w drugą stronę. Nieprzychylne mogą być dziełem konkurencji, wychwalające zaś wytworem marketingu szeptanego.

Zaczynając współpracę, trzeba zacząć od zapoznania się z umową. Dokładne przeczytanie i analiza tekstu pomoże wychwycić rażące nieścisłości. Dla pewności warto zapytać o opinię specjalisty.

W dalszej części procedury trzeba bezwzględnie unikać płacenia jakichkolwiek kosztów związanych z obsługą administracyjną.
Wszystkie koszty powinny być wymienione w treści umowy i powinny być adekwatne do sumy pożyczonej.