Jak nie dać się oszukać na pieniądze w związku?

oszust

Kiedy osiągamy sukces, możemy starać się ze wszystkich sił, żeby nie wpaść w związek z kimś, komu zależy tylko na naszych pieniądzach. Jednak nie tylko osoby bogate są potencjalnie narażone na zostanie oszukanymi. Każda osoba może stać się jego ofiarą, często przez portale randkowe, na których obok szukających miłości dusz znajdziemy masę oszustów, którzy wykorzystują nas bez skrupułów.

Szukając miłości, możemy nieźle się pogubić, zwłaszcza jeśli stawiamy na poznawanie nowych osób przez na przykład portale randkowe. Aż roi się tam od oszustów, którym zależy na wciągnięcie nas w wirtualny romans i wyłudzenie pieniędzy. Często schemat jest bardzo prosty. Młoda i atrakcyjna kobieta spoza granic Polski nawiązuje z nami kontakt i rozpoczynamy z nią relację. Po kilku tygodniach albo miesiącach i wielu rozmowach telefonicznych oraz przez video chat proponuje, że do nas przyjedzie, ale nie ma wystarczająco dużo pieniędzy. Pożyczamy jej więc znaczną sumę, a ona na zawsze znika z naszego życia.

Ale na osoby, które chcą nas oszukać, możemy natknąć się też w prawdziwym życiu. Jak więc uniknąć zostania oszukanym? Przede wszystkim nie dawaj żadnemu nieznajomemu pieniędzy, bez względu na to, jak bardzo zależy Ci na danej osobie. Jeśli ktoś potrzebuje pożyczki, zaproponuj spisanie umowy. Jeśli dana osoba się nie zgodzi i zacznie Ci zarzucać, że jej nie ufasz, to możesz spokojnie powiedzieć, że jest to prawda, bo zupełnie jeszcze się nie znacie. Nie bój się być ostrożnym w sprawie pieniędzy, bo jest to bardzo drażliwy temat i nie należy się narażać tylko dlatego, że na kimś nam zależy.

Treści na naszej stronie wspiera również halobielsko.pl, gdzie informacje z regionu i wiele innych informacji publikowanych jest na bieżąco.

Dobrym pomysłem jest też niesygnalizowanie danej osoby, że mamy do dyspozycji spore środki. Unikajmy dawania prezentów bez okazji czy spontanicznych wyjść do drogich lokali. Nawet jeśli dana osoba nie miała pierwotnie w planach nas oszukać, wszystko może się zmienić, kiedy wyczuła okazję. Nigdy tak naprawdę nie znamy osoby, z którą dopiero zaczynamy naszą relację, a więc nie możemy być pewni, że nie zareaguje nieodpowiednio na nasze pieniądze. Nie staraj się też niepotrzebnie imponować swoim bogactwem, bo tylko odstraszysz od siebie osoby, którym na nim nie zależy.